Dofinansowanie inwestycji

Program „Mój Prąd”
Program „Mój prąd” daje możliwość wsparcia w tworzeniu nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ma na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Obecnie nabór do programu jest zamknięty, ale zapowiedziano że na przełomie I i II kwartału 2022 r. wystartuje jego czwarta odsłona. 
Program „Czyste Powietrze”
Wprowadzony program ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji, które powstają podczas ogrzewania. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób, które nadal posiadają przestarzałe źródła ciepła. W programie „Czyste powietrze” od dochodów uzależniona jest wysokość dofinansowania i może pokryć 90% kosztów kwalifikowanych. Maksymalnie dotacja w programie może wynosić 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dotacja przewidziana jest do 2029 roku, w której do wykorzystania zaplanowano 103 mld zł.

Ulga termomodernizacyjna
Regulacja z dnia 1 stycznia 2019 r. to ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć od postawy opodatkowania zakup materiałów urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w zakresie montażu instalacji czepiących z odnawialnych źródeł energię. Ulga ta umożliwia na różnym poziomie odliczenie kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła. Wysokość ulgi termomodernizacyjnej zależna jest od dochodu i wartości instalacji. Kwota odliczenia w tym programie nie może przekroczyć 53 000 zł. Ponosząc koszty instalacji od kosztów kwalifikowanych możemy odliczyć od 17 % lub 32 %. Osoby mieszczące się w pierwszym progu podatkowym ze stawką 17 % zyskają kwotę 9 010 zł zaś osoby korzystające z ulgi w drugim progu podatkowym mogą uzyskać kwotę 19 960 zł.
Program "Moje Ciepło"
Od 7 do nawet 21 tys. zł dotacji będzie można dostać na zakup i montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w ramach nowego programu „Moje Ciepło”, który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi na przełomie I i II kwartału 2022 r. Ze wsparcia finansowego skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać ma zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.
 

Sprzedaż ratalna

Dzięki współpracy z instytucją finansową ułatwimy możliwość finasowania przedsięwzięcia. Z nami można otrzymać dogodne finansowanie. Wystarczy jedynie:

  • Zapytać o ratę
  • Zamówić ratę
  • Umówić się na złożenie wniosku
  • Złożyć wniosek na finansowanie
  • Podpisać umowę na finansowanie lub zrobić to zdalnie wykorzystując smartfon na raty online

WYBIERZ RATY NIŻSZE NIŻ RACHUNKI ZA PRĄD!

Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu, jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

Jeżeli chcesz uzyskać informację o statusie swojego wniosku lub umowy skontaktuj się z właściwym wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz poziom dofinansowania:

https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Firmy z którymi współpracujemy

 

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu, oferujemy i montujemy zestawy zapewniające najwyższą jakość i niezawodność zastosowanych elementów i długie lata pracy instalacji.