Dofinansowanie - Podkarpackie Rzeszów

Program „Mój Prąd”
Program „Mój prąd” daje możliwość wsparcia w tworzeniu nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ma na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Obecnie nabór do programu jest zamknięty, ale zapowiedziano że na przełomie I i II kwartału 2022 r. wystartuje jego czwarta odsłona. 
Program „Czyste Powietrze”
Wprowadzony program ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji, które powstają podczas ogrzewania. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób, które nadal posiadają przestarzałe źródła ciepła. W programie „Czyste powietrze” od dochodów uzależniona jest wysokość dofinansowania i może pokryć 90% kosztów kwalifikowanych. Maksymalnie dotacja w programie może wynosić 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dotacja przewidziana jest do 2029 roku, w której do wykorzystania zaplanowano 103 mld zł.

Ulga termomodernizacyjna
Regulacja z dnia 1 stycznia 2019 r. to ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć od postawy opodatkowania zakup materiałów urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w zakresie montażu instalacji czepiących z odnawialnych źródeł energię. Ulga ta umożliwia na różnym poziomie odliczenie kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła. Wysokość ulgi termomodernizacyjnej zależna jest od dochodu i wartości instalacji. Kwota odliczenia w tym programie nie może przekroczyć 53 000 zł. Ponosząc koszty instalacji od kosztów kwalifikowanych możemy odliczyć od 17 % lub 32 %. Osoby mieszczące się w pierwszym progu podatkowym ze stawką 17 % zyskają kwotę 9 010 zł zaś osoby korzystające z ulgi w drugim progu podatkowym mogą uzyskać kwotę 19 960 zł.
Program "Moje Ciepło"
Od 7 do nawet 21 tys. zł dotacji będzie można dostać na zakup i montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w ramach nowego programu „Moje Ciepło”, który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi na przełomie I i II kwartału 2022 r. Ze wsparcia finansowego skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać ma zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.
 

Sprzedaż ratalna

Dzięki współpracy z instytucją finansową ułatwimy możliwość finasowania przedsięwzięcia. Z nami można otrzymać dogodne finansowanie. Wystarczy jedynie:

  • Zapytać o ratę
  • Zamówić ratę
  • Umówić się na złożenie wniosku
  • Złożyć wniosek na finansowanie
  • Podpisać umowę na finansowanie lub zrobić to zdalnie wykorzystując smartfon na raty online

WYBIERZ RATY NIŻSZE NIŻ RACHUNKI ZA PRĄD!

Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu, jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

Jeżeli chcesz uzyskać informację o statusie swojego wniosku lub umowy skontaktuj się z właściwym wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz poziom dofinansowania:

https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Firmy z którymi współpracujemy

 

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu, oferujemy i montujemy zestawy zapewniające najwyższą jakość i niezawodność zastosowanych elementów i długie lata pracy instalacji.

 

Program "Czyste powietrze" – Rzeszów, Dębica, Mielec i nie tylko

Inicjatywa rządowa, znana jako program "Czyste powietrze", jest dedykowana wszystkim osobom pragnącym poddać modernizacji już istniejący obiekt mieszkalny. To pomoc dla tych, którzy chcą zainwestować w innowacyjny system grzewczy spełniający najwyższe normy ekologiczne na przykład w domu jedno- lub wielorodzinnym. Korzystający z dofinansowania programu "Czyste powietrze" w Rzeszowie bądź innym mieście w woj. podkarpackim nie tylko dbają o otaczające ich środowisko, ale także korzystają z niższych kosztów ogrzewania swoich domów. Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem wsparcia finansowego – koniecznie sprawdź szczegóły naszej oferty!

Korzystne dotacje – "Czyste Powietrze"

Rzeszów oraz inne miejscowości w woj. podkarpackim to region, w którym mieszkańcy chętnie korzystają z programu "Czyste powietrze". Aby otrzymać zwrot środków finansowych poświęconych na wymianę starego źródła ciepła, trzeba zapoznać się z kryteriami i wymaganiami akcji. Projekt zakłada na przykład wypłatę pieniędzy maksymalnie trzy miesiące po realizacji całej inwestycji bądź zaraz po ukończeniu jej poszczególnych etapów. Kierowany jest jednak do domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych o dochodzie rocznym wynoszącym maksymalnie 135 tysięcy złotych. Doskonale wiemy, o tym, że nie każdy ma czas oraz energię na studiowanie skomplikowanych dokumentów, dlatego oferujemy profesjonalną pomoc w procesie składania wniosku.

Jako fachowcy z wieloletnim doświadczeniem poza złożeniem kompletnej aplikacji, zadbamy także o przygotowanie projektu i wykonanie instalacji spełniającej wszelkie wymogi. W rezultacie otrzymasz możliwie najwyższe dofinansowanie, co sprawi, że pompa ciepła nie nadweręży Twojego budżetu. Mieszkasz w Rzeszowie lub okolicy? Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat projektu "Czyste powietrze"!

Jak złożyć wniosek i otrzymać pieniądze za montaż pompy ciepła?

Na co dzień pomagamy Klientom z na przykład RzeszowaMielca czy Dębicy załatwiać wszelkie formalności związane ze składaniem wniosków o dofinansowanie przyznawane w ramach programu "Czyste powietrze". Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że przeprowadzimy Cię przez cały proces starania się o zwrot kosztów inwestycji, dzięki czemu procedura stanie się o wiele prostsza, a dodatkowo przebiegnie sprawnie. Podczas indywidualnych konsultacji poznamy Twoje potrzeby oraz oczekiwania, po czym przygotujemy projekt, terminowo przeprowadzimy montaż, jak również skompletujemy i złożymy niezbędną dokumentację. Do korzystania ze wsparcia fachowców zachęcamy jednak nie tylko osoby pragnące zapatrzyć się w pompę ciepła, ale także właścicieli budynków, którzy jedynie potrzebują pomocy w wysłaniu wniosku o dotację. Wdrażanie programu "Czyste powietrze" trwa do końca 2029 roku, dlatego nie zwlekaj!

Dlaczego warto skorzystać z programu "Czyste powietrze"?

Podkarpackie to jedno z województw, w których realizowany jest program "Czyste powietrze". Wymiana starych, tradycyjnych pieców na paliwo stałe na nowoczesne systemy ogrzewania przynosi wiele korzyści. Do zalet współczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, zaliczyć można między innymi:

  • wysoką efektywność – urządzenia przekształcają energię z otoczenia (powietrza, wody lub gleby) na ciepło o wysokiej temperaturze, co pozwala na oszczędności, obniżenie rachunków za ogrzewanie wnętrz oraz wody użytkowej,
  • gwarancję komfortu – mieszkańcy domów wyposażonych w pompę ciepła cenią maszyny nie tylko za utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach nawet w wyjątkowo chłodne dni, ale także za wygodę, ponieważ jednostki działają automatycznie i mogą być integrowane z inteligentnymi systemami monitorowania typu smart home,
  • niezawodność – zasada działania nowoczesnych urządzeń jest prosta, dlatego nie wymagają one częstej konserwacji bądź interwencji serwisowych, poza tym pracują wyjątkowo cicho, a co najważniejsze – służą przez wiele lat.

Wspomniane powody sprawiają, że osoby z woj. podkarpackiego, w tym miejscowości takich jak RzeszówMielec czy Dębica, chętnie składają wnioski o dofinansowanie oferowane w ramach programu "Czyste powietrze". Sprawdź przykładowe realizacje firmy Energo-Therm oraz zadzwoń, aby zadbać o otaczające Cię środowisko, cieszyć się niższymi kosztami ogrzewania i niezrównanym komfortem we własnym domu!