Dofinansowanie inwestycji

Program „Mój Prąd”
Program „Mój prąd”, który został ogłoszony 23 lipca 2019 r. daje możliwość wsparcie w tworzeniu nowych instalacji fotowoltaicznych. Ma na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Na program został przeznaczony budżet w wysokości 1 mld zł, a kontynuacja przewidziana jest do wyczerpania środków. Stwarza możliwość dofinasowania do kwoty 5 000 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji. Tu można uzyskać pomoc i pełne wsparcie https://domenergia.pl/.
Program „Czyste Powietrze”
Wprowadzony program ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji, które powstają podczas ogrzewania. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób, które nadal posiadają przestarzałe źródła ciepła. W programie „Czyste powietrze” od dochodów uzależniona jest wysokość dofinansowania i może pokryć 90% kosztów kwalifikowanych. Maksymalnie dotacja w programie może wynosić 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Dotacja przewidziana jest do 2029 roku, w której do wykorzystania zaplanowano 103 mld zł. Tu można uzyskać pomoc i pełne wsparcie https://domenergia.pl/.
Ulga termomodernizacyjna
Regulacja z dnia 1 stycznia 2019 r. to ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć od postawy opodatkowania zakup materiałów urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w zakresie montażu instalacji czepiących z odnawialnych źródeł energię. Ulga ta umożliwia na różnym poziomie odliczenie kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła. Wysokość ulgi termomodernizacyjnej zależna jest od dochodu i wartości instalacji. Kwota odliczenia w tym programie nie może przekroczyć 53 000 zł. Ponosząc koszty instalacji od kosztów kwalifikowanych możemy odliczyć od 17 % lub 32 %. Osoby mieszczące się w pierwszym progu podatkowym ze stawką 17 % zyskają kwotę 9 010 zł zaś osoby korzystające z ulgi w drugim progu podatkowym mogą uzyskać kwotę 19 960 zł.
Ulga inwestycyjna dla rolników
Zaproponowana została ulga inwestycyjna w podatku rolnym, która przyznawana jest po zakończeniu inwestycji. Rolnik może odliczyć od należytego podatku rolnego 25 % udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych na zakup instalacji fotowoltaicznej. Ulgę może rozliczyć w okresie 15 lat. Z ulgi tej mogą korzystać podatnicy podatku rolnego np. osoby fizyczne, prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej. Dotyczy ona: właścicieli gruntów, posiadaczy samoistnych gruntów, użytkowników wieczystych gruntów, posiadaczy gruntów, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Sprzedaż ratalna

Dzięki współpracy z instytucją finansową ułatwimy możliwość finasowania przedsięwzięcia. Z nami można otrzymać dogodne finansowanie. Wystarczy jedynie:

  • Zapytać o ratę
  • Zamówić ratę
  • Umówić się na złożenie wniosku
  • Złożyć wniosek na finansowanie
  • Podpisać umowę na finansowanie lub zrobić to zdalnie wykorzystując smartfon na raty online

WYBIERZ RATY NIŻSZE NIŻ RACHUNKI ZA PRĄD!

Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu, jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

Jeżeli chcesz uzyskać informację o statusie swojego wniosku lub umowy skontaktuj się z właściwym wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz poziom dofinansowania:

https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Firmy z którymi współpracujemy

 

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu, oferujemy i montujemy zestawy zapewniające najwyższą jakość i niezawodność zastosowanych elementów i długie lata pracy instalacji.